Kawiarnia Etno Cafe stawia na Renomę
W Renomie, najbardziej rozpoznawalnym budynku Wrocławia, rozbudowa nie zwalnia tempa. To nie jedyne zmiany. Globalworth, jej właściciel i zarządca, konsekwentnie powiększa listę marek. W marcu do grona najemców dołączyła znana polska sieć kawiarni – Etno Cafe.
Nowy lokal o powierzchni 160 mkw. znajduje się na parterze, w atrium północno – wschodnim, tuż przy wejściu od strony Pl. Czystego, w bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającej strefy restauracyjnej.
Kawiarnia wyposażona jest w spektakularnie wysokie witryny i miejsca stolikowe od strony Podwala. Pracownicy, jak również odwiedzający Etno Cafe, będą mieli do dyspozycji atrakcyjny ogródek zewnętrzny z widokiem na Park Staromiejski i fosę oraz ogródek wewnętrzny w nowo wyremontowanych wnętrzach Renomy.
Etno Cafe to wrocławska sieć kawiarni, która jako pierwsza polska firma zaczęła importować kawę z Etiopii. Elementem wyróżniającym sieć jest własna, rzemieślnicza palarnia kawy oraz kontrola procesu na każdym etapie, od importu zielonej kawy, przez wypalenie do właściwego zaparzenie kawy metodą tradycyjną i alternatywną. Kawiarnia w swoim menu ma także desery, ciasta świeżo pieczone z naturalnych składników, zestawy śniadaniowe oraz lunchowe. Etno Cafe – polska sieć kawiarni umacnia swą pozycję na lokalnym rynku przejmując wrocławskie kawiarnie Vincent Cafe. Tym samym sieć w samym Wrocławiu będzie miała 14 lokalizacji. Grupa jest właścicielem kawiarni Etno Cafe, jak również palarni kawy i browaru kawowego, w którym powstaje Cold Brew Coffee.
Kolejny etap metamorfozy Renomy
Pod koniec marca 2022 roku, do użytku został oddany pierwszy fragment przebudowanej części Renomy – atrium północne wraz ze strefą wejściową od strony ul. Świdnickiej. Odtworzono oryginalny układ bliźniaczych dziedzińców, jakie znajdowały się tam pierwotnie. Oba atria zdobią biało-szare marmury z Portugalii i Turcji, złocone rzeźby słynnych głów, wzorowane na tych z fasady, a także ogromne żyrandole, swoim kształtem nawiązujące do przedwojennych oryginałów w stylu art deco. Projektantem przebudowy jest uznany wrocławski architekt Zbigniew Maćków i jego pracownia.
W efekcie metamorfozy inwestor udostępni Pedet – nową strefę gastronomiczno-kulturalną inspirowaną ideą food hali. Będzie to połączenie wyjątkowej atmosfery historycznego miejsca i unikatowych konceptów gastronomicznych. Renoma zaoferuje także blisko 35 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Przyszli użytkownicy biur będą mieć do dyspozycji m.in. stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych, które zostaną też udostępnione gościom i klientom, rozbudowaną infrastrukturę rowerową z szatniami, prysznicami i stojakami, a także usługi carsharingu. Najemcy otrzymają również dedykowaną aplikację Globalworth, dzięki której ich pracownicy skorzystają z bezdotykowego dostępu do biura, przywołają windy przez smartfon, otworzą szlaban do parkingu czy zarezerwują salkę konferencyjną lub miejsce parkingowe. Renoma jest również przyjazna środowisku – obiekt może się poszczycić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent, zasilaniem w 100% zieloną energią oraz certyfikatem WELL Health & Safety 2022.
O RENOMIE
Renoma jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia i zarazem ikoną modernistycznej architektury. Obiekt otwarto w 1930 r. pod oryginalną nazwą Dom Towarowy Wertheim, a jego projektantem był berliński architekt Hermann Dernburg. Elewacje budynku ozdobiły istniejące do dziś rzeźby głów ludzi z różnych rejonów świata, mające symbolizować nie tylko międzynarodowe pochodzenie oferowanych towarów, ale przede wszystkim różnorodność kulturową i otwartość na drugiego człowieka. Zniszczony w wyniku działań wojennych Dom Towarowy Wertheim został częściowo odbudowany i otwarty w 1948 r. jako Powszechny Dom Towarowy, a wszystkie jego piętra oddano do użytku dopiero w 1985 r. Wtedy też budynek przyjął swoją obecną nazwę wyłonioną w konkursie przez mieszkańców Wrocławia. W 2009 roku Renoma została przebudowana i rozbudowana według projektu wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, natomiast wyższe piętra zajęły biura oraz część restauracyjna. Obecnie budynek przechodzi kolejną metamorfozę, w wyniku której przywrócona zostanie przedwojenna architektura dziedzińców, a także zyska nowe funkcje. Renoma jest jednym z trzech projektów biurowo-handlowych w portfelu Globalworth Poland, obok warszawskiej Hali Koszyki i katowickiego Supersamu.