Powrót Warsztaty malarskie

Warsztaty malarskie

W środę (15.11) wieczorem we wrocławskiej galerii handlowej Renoma odbyły się warsztaty plastyczne z krakowską malarką, popularną instagramerką Wiktorią Bugaj. Pod okiem artystki uczestnicy malowali obrazy. Dominowały kobiece akty. Zobaczcie zdjęcia z tych niezwykłych zajęć.

Sztalugi z płótnami stanęły w atrium na poziomie 0 galerii handlowej Renoma. Zainteresowanie wśród młodych pasjonatów malarstwa było duże, ale w warsztatach, ze względów organizacyjnych, uczestniczyć mogło 15 osób. Wybrane zostały przez krakowską artystkę, Wiktorię Bugaj.

W Renomie niebawem otwarta zostanie nowa strefa gastronomiczno – kulturalna Pedet. W miejscu tym, organizowane będą między innymi właśnie tego typu wydarzenia, promujące i wspierające szeroko rozumiane inicjatywy kulturalne.

Miejsce, w którym zorganizowane są warsztaty, zostało wybrane nieprzypadkowo. Budynek Renomy – starszym wrocławianom znany jako Pedet, to architektoniczna perła Wrocławia. Jestem pod ogromnym wrażeniem historii tego miejsca – mówi Wiktoria Bugaj, krakowska artystka i popularna instagramerka.

 

Młoda artystka zdobyła rzesze fanów, nie tylko wśród pasjonatów malarstwa. Jej profil na Instagramie obserwuje już blisko 44 tysiące użytkowników.

Do uczestnictwa w warsztatach we Wrocławiu wyłonionych zostało wśród mnóstwa chętnych piętnaście osób. Głównie to młode kobiety (w warsztatach udział brał jeden mężczyzna), które rozpoczynają swoją przygodę z malarstwem.

Widać, że kilka osób ma naprawdę duży talent i warto, aby rozwijały swoje umiejętności i pasję – zauważa organizatorka.

 

Artystka służyła podczas warsztatów swoim doświadczeniem i praktyczną wiedzą dotyczącą nie tylko technicznych aspektów, lecz także tych związanych z samą sztuką, przekazem i kompozycją. Obrazy powstawały w technice farb olejnych. Tematyka była dowolna, ale dominowały głównie… motywy ciała, przedstawiające kobiece akty. Na płótnie nie zabrakło też typowo wrocławskich akcentów, jak np. Katedra na Ostrowie Tumskim.

 

Krakowską artystkę zainspirował natomiast sam budynek Renomy. Obraz który powstaje, zostanie na stałe we Wrocławiu i zawiśnie w galerii handlowej w nowo powstającej strefie Pedet.