Karol Radziszewski

“Zawsze chciałem być wprawnym malarzem i artystą konceptualnym, katolikiem, księdzem, terrorystą, kimś społecznie użytecznym i antyspołecznym wywrotowcem, osobą prywatną i tajemniczym celebrytą.”

Nota biograficzna:

Malarz, performer i aktywista społeczny, w realizacji projektów z łatwością posługuje się różnymi mediami, od klasycznych po eksperymentalne (prace przestrzenne, video-art, multimedia, blogi).

Jego pracy towarzyszy proces studiowania różnych form komunikacji z rzeczywistością i funkcjonowania sztuki w życiu. Często łączy w swoich realizacjach elementy popularne z klasycznymi i zawsze mocno wplata w nie sferę indywidualnych doznań.

Opis pracy:

Mural „Faeton, Amor, Hermes”, stworzonego specjalnie dla Renomy inspirowany jest tematami obecnymi w historii sztuki od czasów antycznych. Jest ironiczną grą z tymi motywami oraz nawiązaniem do licznych twórców, realizujących zamówienia w przestrzeni publicznej.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.