Nagrody

 

2016

„Nagroda Property Design Awards 2016” (luty 2016)

Podczas Gali Property Design Awards 2016 wyróżniono najlepsze, najbardziej designerskie inwestycje komercyjne i publiczne, ostatniej dekady w Polsce. Statuetka w kategorii Bryła –centrum handlowe trafiła do wrocławskiego Domu Handlowego Renoma. Nagrody Property Design Awards 2016 zostały przyznane obiektom powstałym w ciągu ostatniej dekady. To największy zabytkowy obiekt tego typu w Polsce. Inwestor stworzył udany mariaż historii i nowoczesności – podkreślono w uzasadnieniu nagrody dla DH Renoma.

2011

„GRAND PRIX konkursu PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA” (październik 2011)

DH Renoma nagrodzony w kategorii obiekt lub teren użyteczności publicznej. Przyjazna Przestrzeń Publiczna polega na promowaniu jakości przestrzeni publicznej wzbogacającej realizacje nowych terenów zurbanizowanych, tworzącej spójne założenia przestrzenne oraz kompleksową rewaloryzację obiektów i zespołów zabudowy, jako szczególnie interesujących dokonań twórczych w zakresie kształtowania ładu przestrzennego.

2010

„Najlepsza realizacja architektoniczna 2010” (lipiec 2010)

Budynek DH Renoma został po raz drugi nagrodzony przez polską dywizję międzynarodowego forum o architekturze Skyscrapercity.com. Drugi rok z rzędu Renomie przyznano tytuł najlepszej realizacji architektonicznej. Po raz pierwszy w historii tego konkursu zdarzyło się, by zeszłoroczny lider wygrał ponownie.

„Refurbished Project of the Year 2009” (luty 2010)

W lutym 2010 roku Renoma zwyciężyła w międzynarodowym konkursie CEE Retail Real Estate Awards organizowanym przez Europaproperty.com  w kategorii obejmującej najbardziej udane modernizacje istniejących obiektów. Jury konkursu, składające się z wybitnych specjalistów w dziedzinie nieruchomości, doceniło wysoką jakość rewitalizacji Renomy oraz pieczołowitość z jaką właściciel obiektu zadbał o odtworzenie historycznych elementów fasady.

„Grand Prix za najlepszą realizację architektoniczną 2009” (czerwiec 2010):

Renoma zdobyła nagrodę główną Grand Prix w prestiżowym konkursie „Piękny Wrocław” na najlepszą realizację architektoniczną 2009 roku. Projekt rewitalizacji został też wcześniej nagrodzony pierwszą nagrodą w kategorii „obiekt użyteczności publicznej”.

„Building of the Year 2010” (sierpień 2010):

Renoma, jako jedyna inwestycja z Polski, została zakwalifikowany do ścisłego finału w konkursie „Building of the Year 2010”, organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Architektonicznego w Barcelonie. The World Architecture Festival – Convencions Internacional de Barcelona (CCIB) to najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży architektonicznej na świecie.

„Grand Prix konkursu na Dolnośląską Budowę Roku 2009” (wrzesień 2010)

DH Renoma został nagrodzony przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa w konkursie na Dolnośląską Budowę Roku. Renoma została doceniona nie tylko za wygląd obiektu i rozwiązania konstrukcyjne, ale również pieczołowitość w odtworzeniu zabytkowych elementów elewacji.

„Nagroda roku SARP” (grudzień 2010)

Nagroda dla Renomy przyznana przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. za znakomitą kontynuację wartości kulturowych, jakie w pejzażu miasta stanowi obiekt autorstwa Mendelsohna; za szczególną umiejętność poprowadzenia współczesnego i równorzędnego dialogu z uznanym dziełem modernizmu przy użyciu prostych, ale geometrycznie kunsztownie stosowanych środków wyrazu, dbałość o detal architektoniczny.

2009

„Najlepsza realizacja architektoniczna 2009” (lipiec 2009)

DH Renoma został nagrodzony w rankingu Skyscrapercity. Zajął pierwsze miejsce w rankingu na najlepszą realizację architektoniczną, zorganizowanym przez polski oddział międzynarodowego forum o architekturze. Prześcigając w zestawieniu m.in. Stary Browar w Poznaniu, poznański City Park czy łódzkie lofty „U Scheiblera”.

„Renoma: Reflections of Wrocław” (październik 2009):

Historia odbudowy Renomy gościła w londyńskiej Arup Gallery na specjalnej wystawie organizowanej w ramach „POLSKA!YEAR”, czyli Rok Polski w Wielkiej Brytanii. Wystawa była częścią wydarzeń kulturalnych, realizowanych przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie i Instytut Kultury Polskiej w Londynie w porozumieniu z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.