Historia Renomy

 

Dom Handlowy Renoma to wyjątkowe miejsce we Wrocławiu. Budynek w ciągu swojej kilkudziesięcioletniej historii (otwarty 2 kwietnia 1930 roku) zachwycał swoją wyjątkową elewacją, na której pojawiły się oryginalne złocenia, a także niezwykłe rzeźby portretowe przedstawiające twarze ludzi pochodzących z różnych kontynentów. Symbolizować to miało nie tylko międzynarodowość towarów, ale przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka: poszanowanie jego osoby oraz wyznawanych poglądów. Te ponadczasowe wartości są dla nas tak samo ważne, jak dla braci Wertheim – fundatorów tego obiektu.

Upływ czasu i wymogi nowoczesności sprawiły, że nieodzowna stała się rewitalizacja obiektu. Jednocześnie przeprowadzona została przez ówczesnego właściciela – firmę Centrum Development & Investments – jego kompleksowa modernizacja i rozbudowa. Ponowne otwarcie nastąpiło w 2009 r. Na jego pieczołowicie odrestaurowanej fasadzie podziwiać można m.in. ponad sto rzeźb portretowych, a także wielobarwne, mieniące się w słońcu płytki, częściowo dekorowane prawdziwym złotem.

Właścicielem Renomy jest Globalworth Poland Real Estate N.V. (GPRE), polska platforma nieruchomości biurowych, notowana od kwietnia 2017 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Portfolio spółki składa się z różnorodnych nieruchomości biurowych i biurowo-handlowych o wysokim standardzie, zlokalizowanych w Warszawie i innych dużych miastach Polski – Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Katowicach.

Czy wiesz, że:

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.