Historia Renomy

 

Dom Handlowy Renoma to wyjątkowe miejsce we Wrocławiu. Budynek w ciągu swojej kilkudziesięcioletniej historii (otwarty 2 kwietnia 1930 roku) zachwycał swoją wyjątkową elewacją, na której pojawiły się oryginalne złocenia, a także niezwykłe rzeźby portretowe przedstawiające twarze ludzi pochodzących z różnych kontynentów. Symbolizować to miało nie tylko międzynarodowość towarów, ale przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka: poszanowanie jego osoby oraz wyznawanych poglądów. Te ponadczasowe wartości są dla nas tak samo ważne, jak dla braci Wertheim – fundatorów tego obiektu.

Upływ czasu i wymogi nowoczesności sprawiły, że nieodzowna stała się rewitalizacja obiektu. Jednocześnie przeprowadzona została przez ówczesnego właściciela – firmę Centrum Development & Investments – jego kompleksowa modernizacja i rozbudowa. Ponowne otwarcie nastąpiło w 2009 r. Na jego pieczołowicie odrestaurowanej fasadzie podziwiać można m.in. ponad sto rzeźb portretowych, a także wielobarwne, mieniące się w słońcu płytki, częściowo dekorowane prawdziwym złotem.

W 2016 r. nowym właścicielem Domu Handlowego Renoma została spółka Griffin Premium RE.. . Spółka, działająca w formule REIT, powstała w grudniu 2016 r. poprzez wyodrębnienie dziewięciu atrakcyjnych nieruchomości z portfela stworzonego i zarządzanego przez grupę Griffin Real Estate, wiodącego i dynamicznie rozwijającego się inwestora na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. W portfelu nieruchomości Griffin Premium RE.. znajduje się obecnie sześć nieruchomości biurowych i trzy obiekty biurowo-handlowe. Wszystkie usytuowane są w dogodnych lokalizacjach, w pięciu polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Katowicach. Od kwietnia 2017 r. Griffin Premium RE.. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czy wiesz, że:

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.