Piątek, 12 października 2018

Lidia Kalita – jesienne stylizacje

NA CO DZIEŃ

Lidia Kalita w swojej jesiennej kolekcji miksuje klasykę z romantyzmem i prezentuje wybrane stylizacje na ulicach październikowej Warszawy. Projektantka ozdobiła proste bluzki, koszule i sukienki aplikacjami, w tym medalami i naszywką z wizerunkiem Susan Brownell Anthony – jednej z najbardziej znanych sufrażystek. To właśnie z szaf emancypantek pochodzi wiele inspiracji do form i połączeń damsko-męskiej garderoby. Kolekcja została ocieplona puszystymi torebkami i dodatkami. Lidia Kalita potwierdza, że efekt casualowej stylizacji to swobodne samopoczucie przy atrakcyjnym i niebanalnym efekcie.

WIECZÓR

Siatki, tiule i koronki to specjalność Lidii Kality. Na wieczór w wiktoriańskim klimacie sprawdzą się hafty, flokowane groszki czy cekinowe kwiaty. Stylizacje wieczorowe to głównie sukienki, które będą idealne na bal, eleganckie przyjęcie, ale dzięki prostym formom również będą dobrym wyborem do teatru.

DO PRACY

Biznesowy styl jest z założenia klasyczny i czerpie z męskiej szafy. Lidia Kalita pokazuje jak łączyć damskie i męskie części garderoby i co oznacza według niej power dressing. Elegancka czerń i szlachetna szarość to klasyczny duet. Projektantka stawia na minimum formy i maksimum efektu. Do garniturowych spodni czy spódnic proponuje transparentne bluzki, bez wahania łączy ozdobne koszule i zgrzebne spódnice.

WEEKEND NA MIEŚCIE

Weekendowy dress code to w nowej kolekcji prawdziwa architektura stylu. Zarówno minimalistyczne, jak i awangardowe fasony sprawdzą się na spacerze w miejskiej scenerii drapaczy chmur. Koszula uszyta patchworkowo i spodnie culottes zdadzą egzamin „po godzinach”.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.