Wtorek, 23 lipca 2019

Kino Letnie na Dachu. Sierpniowe soboty w duchu Slow Life.

Wraz z Dolnośląskim  Centrum Filmowym zapraszamy  na tegoroczną edycję Kina Letniego na Dachu. Bezpłatne seanse filmowe czekają na Was w każdą sobotę sierpnia o godzinie 21:30. W tym roku, pod hasłem Slow Life, pokażemy niezwykłe filmy o relacjach człowieka z naturą oraz poszukiwaniu wewnętrznej równowagi. W nastrojowej nocnej scenerii dachu Renomy nasi goście będą mogli spotkać się z wyjątkowym kinem oraz skorzystać z oferty baru w Urban Garden. Ostatni film wyświetlony w tegorocznej edycji Kina Letniego na Dachu zostanie wybrany przez widzów: przed seansem 31 sierpnia zaprosimy wszystkich do głosowania na Facebooku. Śledźcie szczegóły na: https://www.facebook.com/RenomaDH/ i do zobaczenia!


REPERTUAR


3 sierpnia,  godz. 21: 30
Królowie lata
reż. Jordan Vogt-Roberts
USA 2013 / 95’
Obsada: Nick Robinson, Gabriel Basso, Moises Arias, Nick Offerman, Mary Lynn Rajskub[/column]
OPIS: Joe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan… Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.


 

10 sierpnia, godz. 21: 30
LATO W PROWANSJI
reż. Rose Bosch
Francja 2014 / 105’
Obsada: Jean Reno, Anna Galiena, Chloé Jouannet, Hugo Dessioux, Aure Atika
OPIS: Wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie – słonecznej Prowansji. Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta – „1492 – Wyprawa do raju”. W roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) – niezawodny Jean Reno („Faceci od kuchni”, „Leon zawodowiec”). Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami – nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną. komedia obyczajowa.


 

17 sierpnia, 21: 30
SZCZĘŚLIWY LAZZARO
reż. Alice Rohrwacher
Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy 2018 / 125’
Obsada: Adriano Tardiolo, Agnese Graziani, Luca Chikovani, Alba Rohrwacher
OPIS: „Szczęśliwy Lazzaro” to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni. Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego.  Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie. Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta…


24 sierpnia, godz, 21: 30
BYŁ SOBIE LAS
reż. Luc Jacquet
Francja 2015 / 78’
Obsada: Francis Hallé, Michel Papineschi
OPIS: „Był sobie las” to fascynująca i zachwycająca wizualnie podróż do świata natury, w głąb tajemniczych lasów deszczowych Peru i Gabonu, pokazująca największe cuda tamtejszej fauny i flory. Przewodnikiem widzów po lasach tropikalnych jest ceniony francuski przyrodnik Francis Hallé. Zdjęcia do dokumentu kręcone były od czerwca do listopada 2012. Twórcy wykorzystali zarówno tradycyjne kamery, jak i drony, które pozwoliły na sfilmowanie pełnej panoramy amazońskiej przyrody. Dokument wzbogacony jest animacjami i rysunkami autorstwa Francis Hallégo.


31 sierpnia, godz. 21: 30
Pokaz niespodzianka!


 

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.