Wtorek, 4 lutego 2020

EMPIK – lutowe zapowiedzi

Anna Kasiuk
20 lutego, godz. 18:00

Anna Kasiuk przyzwyczaiła nas do historii pełnych namiętności i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie inaczej jest w jej najnowszej powieści zatytułowanej „Obok Ciebie” (Wyd. Czwarta Strona), której główną bohaterką jest Izabela – kobieta, której życie wydaje się sielanką i spełnieniem wszelkich marzeń. Gdy pewnego dnia od lekarza otrzymuje niepokojącą diagnozę, postanawia podjąć radykalne zmiany i powrócić do pozostawionej lata temu pasji, którą jest taniec. O kulisach powstania książki twórczyni między innymi: „Andromedy” i „Miłości pachnącej terpentyną” opowie na spotkaniu autorskim.


Jolanta Maria Kaleta
26 lutego, godz. 18:00

„Andzej i Halina”. Wojna i Miłość. Tom 3” (Wyd. Otwarte) to powieść kończąca monumentalną trylogię pochodzącej z Dolnego Śląska Jolanty Marii Kalety. Tym razem autorka postanowiła osadzić akcję w realiach komunistycznej Polski. Tytułowi bohaterowie to studenci wrocławskich uczelni, których połączyło silne, młodzieńcze uczucie. Gdy niesieni hasłami o wolności i demokratycznych prawach dołączają do protestów w 1968, boleśnie przekonują się o tym jak brutalna władza nie szanuje jednostek. Zapraszamy na spotkanie w dniu premiery książki.


Justyna Suchanek (Sukanek)
27 lutego, godz. 18:00

Justyna Suchanek (znana ze swoich mediów społecznościowych jako Sukanek) podczas spotkania autorskiego zdradzi kulisy powstania sojej debiutanckiej książki „Jak się nie zabić i nie zwariować” (Burda Media Polska). Na jej stronach szczerze opowiada o dorastaniu w rodzinie z problemem alkoholowym, o swoich nastoletnich zmaganiach z depresją, próbach samobójczych, pobytach w szpitalach psychiatrycznych, autodestrukcyjnych myślach i uzależnieniu od miłości. A także o tym, jak dzięki pomocy terapeutów i samoświadomości uporządkowała swoje uczucia, zakończyła niezdrowe relacje i pokochała samą siebie. To również opowieść o tym, że warto prosić o pomoc. I nigdy nie wolno rezygnować z samego siebie.


Janusz Szostak
10 marca, godz. 18:00

Andrzej Z. „Słowik”, to legendarna postać polskiego świata przestępczego. Uznawany za najbardziej niebezpiecznego spośród liderów „Pruszkowa”, jednocześnie uchodził za jednego z najbardziej inteligentnych członków tej grupy. Po raz pierwszy zgodził się na szczerą rozmowę z Januszem Szostakiem. „Słowik” (Wydawnictwo Harde) to książka, która rzuca nowe światło na wiele niewyjaśnionych przestępstw i zbrodni popełnionych w Polsce w ostatnim dwudziestoleciu. To prawdziwa historia jednej z najsłynniejszych postaci ‘Pruszkowa’.

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.